دسته بندی ها
دسته بندی ها
سبد خرید خالیست
شما اینجا هستید:
صفحه اصلی » انتخاب طرح لایه باز مناسب برای تقدیرنامه و لوح سپاس

انتخاب طرح لایه باز مناسب برای تقدیرنامه و لوح سپاس

لوح تقدیر و یا لوح سپاس و حکم قهرمانی هدایایی می باشد که از طرف معمولا سازمان ، شرکت و یا موسسات خاص به افراد و کارکنان و یا کسانی که شایسته تقدیر می باشند اعطا می شود .

معمولا این هدیه بر روی برگه و در سایزهای مختلف ( معمولا سایز A4 ) چاپ شده و به افراد اهدا می گردد که ممکن است به صورت لوح قهرمانی ، لوح سپاس ، لوح تقدیر ، حکم قهرمانی لوح یادبود ، و .. و ممکن است در مناسبت های خاصی به افراد و یا کارکنان یک اداره یا شرکت و یک کسب و کارهای مختلف داده شود .

لوح تقدیرها معمولا به نسبت فعالیت شخص یا ادارات یا موضوعی که از آن تقدیر می شود متفاوت می باشد . یعنی به این صورت که هر لوح سپاس متنسب با فعالیتی است که یک شخص یا یک گروه انجام داده که شایسته ی تقدیر باشد .

انواع لوح تقدیر

لوح های سپاس و تقدیر انواع مخحتلفی دارندکه در زیر به آنها اشاره می کنیم و در باره ی چند لوح تقدیر توضیحات کوتاهی خواهیم داد :

  • لوح تقدیر جعبه ای

  • لوح تقدیر کتابی

  • لوح تقدیر مقوایی 

  • لوح تقدیر کتابی یا شیشه ای

  • فلزی

لوح تقدیر جعبه ای :

این لوح تقدیر ها از لوح تقدیر های زیبایی هستند که از دو قسمت تشکیل شده اند . یک قسمت قاب لوح تقدیر و قسمت دیگر پلاک این لوح که معمولا از جنس فلزی ، پلکسی ، لمینت و … می باشد .

متن سپاس یا تقدیر بر روی این لوح حکاکی می شود و ماندگاری بسیار طولانی دارد . اندازه جعبه نیز با توجه به نظر سفارش دهنده متفاوت می باشد .

لوح تقدیر کتابی :

این نوع لوح تقدیر بیشتر در مراکز آموزشی و ارگان های فرهنگی به کار برده می شود .

این نوع لوح سپاس دارای دو بخش است : جلد لوح و دیگری کاغذی که در آن قارا دارد که متن لوح سپاس بر روی آن چاپ می شود . کاغذی که در این لوح سپاس استفاده می شود کاغذ گلاسه و یا کاغذ روغنی می باشد .

در بعضی موارد هم دیده می شود که از این سبک لوح تقدیر یعنی لوح تقدیر کتابی در رستوران ها و فست فودها برای معرفی غذا و منو استفاده می شود که به خاطر ماندگاری و زیبایی و کاربردی بودن این نوع سبک چاپ شدن منو می باشد .

لوح تقدیر مقوایی :

این نوع لوح تقدیر بر روی کاغذ گلاسه و کاغذ روغنی چاپ می شود و معمولا در ابعاد A4 و A3 مورد استفاده قرار می گیرد .

مواد استفاده از لوح تقدیر ها

  • یکی از مواردی که بسیرا زیاد از لوح تقدیر و لوح سپاس استفاده می شود برای تقدیر از دانش آموزان و دانشجوهای برتر می باشد که توسط مدارس ، ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه ها این لوح تقدیر ها به این افراد اعطا می شود .
  • مورد بعدی تقدیر از کارمندان برتر ادارات ، ارگان ها و سازمان ها می باشد که از آنها تقدیر می شود .
  • تقدیر از کسانی که در جشنواره ها و یا سمینارهای خاصی حائز رتبه شده اند و شایسته تقدیر می باشند .
  • تقدیر از ورزشکاران برتر رشته های مختلف ورزشی که با عنوان حکم قهرمانی این لوح تقدیر های به افراد برتر اهداء می شود و از آنها در کنار جوایز به وسیله لوح یا حکم قهرمانی اهدا می گردد .

طرح لوح تقدیر

طرح های لوح تقدیر برای مناسبت های مختلف متفاوت بوده و سبک های طراحی خاصی در لوح تقدیر ها وجود دارد که هر یک متناسب با موضوع مورد تقدیر می باشد .

مثلا قدردانی از دانش آموز برتر ، ورزشکار برتر ، معلم نمونه ، لوح تقدیر همکار و … سبک های متفاوتی از لوح تقدیر می باشند که می توان از سایت هایی نظیر Tarhgraphic.com انتخاب و دانلود نمود و در موراد مختلف از این لوح سپاس ها استفاده نمود .

طرح های لایه باز لوح تقدیر

قبل از پرداختن به این موضوع باید در خصوص طرح های لایه باز بدانیم ، طرح های لایه باز یا فایل لایه باز به فایل ها و طرح هایی گفته می شود که می توان در نرم افزار فتوشاپ آنها را ویرایش نمود

به عبارت دیگر لایه ها و اجزای این طرح ها قابل تغییر و همچنین قابل حذف شدن و یا متون آنها قابل ویرایش می باشند که در صورت نیاز می توان آنها را تغییر داد .

وبسایت طرح گرافیک همواره به دنبال رفع نیاز مشترکان و طراحان و همچنین چاپخانه های گرامی بوده و مجموعه ای از طرح های لایه باز شامل طرح لوح تقدیر  ، طرح لوح سپاس ، حکم قهرمانی ، لوح تقدیر همکار و .. را توسط طراحان حرفه ای برای مشتریان گرامی آماده کرده است که در زمان و هزینه های مربوط به طراحی صرفه جویی کرده و یک فایل با قابلیت تغییر و ویرایش متن و سایر عناصر مورد استفاده در آن طرح را در اختیار عزیزان طراح قرار میدهد .

لوح تقدیر

ویژگی های طرح های لایه باز لوح تقدیر

طرح های لایه باز لوح سپاس طراحی شده توسط طراحان وب سایت طرح گرافیک از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار بوده و همچنین با رزولوشن بالا و در ابعاد A4 و A3 در اختیار کاربران گرامی قرار می گیرد .

این طرح ها کاملا لایه باز بوده و قابلیت هر گونه تغییر در نرم افزار فتوشاپ را دارا می باشند .

همچنین فرمت و مد رنگی آنها CMYK می باشد که آماده برای چاپ می باشند و طراح در زمانی کوتاه می تواند طرح مورد نظر را برای چاپ آماده نماید . همچنین از این طرح ها می توان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز استفاده کرد و آن را تغییر سایز داد .

لوح سپاس

استفاده از پرچم ایران ، بک گراند های مناسب ، طرح های اسلیمی ، کادرهای مناسب و … که بصورت اختصاصی طراحی شده اند به متفاوت بودن و خاص بودن این طرح ها کمک کرده و جس بهتری را از نضر بصری به بیننده منتقل می نماید .

یکی دیگر از ویژگی های مهم طرح های Psd تقدیرنامه لایه باز بودن آنهاست که می توان متن های دلخواه ، تاریخ دلخواه ، محل امضاء و… را تغییر داد و همچنین چینش عناصر به کار رفته در فایل لایه باز را به دلخواه تنظیم کرد .

یکی از نکاتی که باید به آن توجه نماییم این است که در زمان خروجی گرفتن از طرح لایه باز تقدیرنامه باید متن و سایر قسمت های طرح را یک بار چک کرده و متن ما عاری از غلط های املایی باشد . سپس خروجی طرح مورد نظر را گرفته و برای چاپ به چاپخانه ارسال می کنیم .